Peodekoor

suupiste karp dinosaurused

Kuidas korraldada lapse sünnipäev higivabalt?

Kui oled nagu mina, siis on sul tõenäoliselt kaks ellujäämisrežiimi: hommikukohv ja oota-kuni-lastel-on-magamamineku-aeg. Kui lapsel on sünnipäev tulemas, tundub see ülesanne sama keeruline kui Everesti vallutamine. Siin on meie ellujäämisjuhend laiskadele emadele: kuidas korraldada lapse sünnipäev nii, et sa ei peaks isegi voodist lahkuma?

Peokutsed

Unusta peened peokutsed, käivita lihtsalt grupivestlus ja kutsu kõik kohale. Kui grupivestlus ei tundu mõistlik, kasuta “copy-paste” tehnoloogiat, et saaksid sama sõnumi kiirelt ja mugavalt kõigile saata. Teed selle ajaga, mille säästad, väikese Netflixi maratoni, eks?

Hommikusöök kõigile

Kes ütles, et sünnipäevad peavad toimuma pärastlõunal? Kutsu kõik hommikusöögile. Miks? Sest keegi ei oota brunchil kolme käiguga einet. Pannkoogid ja vahtrasiirup – valmis viie minutiga ja kõik on õnnelikud!

Kaunistused? Milleks?

Mõtle minimalismile.  Minimalism on vägagi populaarne. Viska lauale mõned markerid ja las lapsed kaunistavad ise oma pidu. Loominguline, eks? Lisaks saavad nad hiljem oma “kunstiteosed” koju viia. Boonuspunktid, kui lased neil ka endale midagi joonistada – saad uue disainiga T-särgi! Kui kaunistamiseks siiski midagi korralikumat soovid, (et jätta muljet, et oled pingutanud), telli kiiruga meie e-poest midagi kokku. Mingi merineitsi värk näiteks. Või dinosaurused. See viimane näitaks eriti, et sinu lastel on kõrged intellektuaalsed võimed, kuna hiljuti üks uuring avastas, et lapsed, kes huvituvad dinosaurustest, on targemad kui teised.

Mäng nimega “mänguvabadus”

Lastele ei ole vaja keerulisi mängusid. Lase neil õues hullata, kui ilm lubab. Kui ei, siis viska keset tuba hunnik mänguasju ja kuuluta välja „mänguvabadus”. Täiskasvanud saavad sel ajal rahulikult diivanil istuda ja kohvi juua. Või veini. Me ei anna hinnanguid.

Toidud ja Snäkid: Emade Salajane Relv

Kutsu peole ka oma uus parim sõber – toidukuller. Telli pitsad, suupisted ja magustoidud otse koju. Veel parem, lase igal külalistel tuua midagi kaasa – mida rohkem, seda uhkem (ja vähem tööd sinule). Kui keegi küsib retsepti, vaheta teemat ja naerata.

Sünnipäevatort: Ärge Oodake Meisterteost

Unusta keerulised küpsetised. Osta valmis kook või veel parem – lase lapsel ise see kokku panna. Vali välja mõned koostisosad, lase lastel ise kaunistada ja voila! Lisaks saavad nad ise oma loomingut süüa ja kindlasti kiidavad sind kui kõige ägedamat ema. Ise oleme teinud küpsisetordi (pole teab mis raketiteadus) ja peo käigus lasknud külalistel seda kaunistada. Ideaalne!

(Sellest) koristamisest ei tea me (küll) midagi

Kõige parem pidu lõpeb kiirelt ja valutult. Jagage külalistele prügikotid ja tehke sellest mäng – kes suudab kõige rohkem prügi kokku korjata. Auhinnaks saab… varakult koju minna!

 

Selline see siis sai, laiskade emade ellujäämisjuhend lapse sünnipäevaks. Pidage meeles, et kõige tähtsam on see, et kõik lõbutsevad ja keegi ei pea üle pingutama – eriti mitte sina (sünnitusel sai niigi piisavalt juba pingutatud). Pidu võib olla lihtne ja lõbus, ning sinu laps hindab kõige rohkem aega, mida koos veedate. Ja kui pidu on läbi, siis mine ja tee endale üks suur tass teed. Või veini. Me tõesti ei anna hinnanguid.

Shopping Cart
Scroll to Top